ARTYKUŁYGORĄCY NEWSPOLECANE

PILNE! Kolejna awaria w oczyszczalni ścieków „Czajka” w Warszawie

Wody Polskie informują, że na skutek ponownej awarii kolektorów doprowadzających ścieki do oczyszczalni „Czajka” w Warszawie, do Wisły spływa obecnie ok. 8 tys. litrów nieczystości na sekundę. Dzieje się tak m.in. ze względu na opady deszczu, które po południu mają być intensywne.

29 sierpnia w godzinach popołudniowych doszło do ponownej awarii kolektorów, które doprowadzają ścieki do oczyszczalni „Czajka” w Warszawie. Na polecenie Ministerstwa Środowiska, Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska prowadzi badania, dotyczące skali zagrożenia dla środowiska. Próbki pobiera WIOŚ oraz sanepid.

– Informujemy, że czoło fali ze ściekami dotrze do Płocka w poniedziałek około godziny 5.00 rano. Następnie fala zwolni na Stopniu Wodnym Włocławek i w ciągu kolejnej doby dotrze do Torunia – przekazały Wody Polskie.

Służby Wód Polskich działają w systemie operacyjnym.
Na polecenie Ministerstwa Środowiska RDOŚ prowadzi badania dotyczące skali zagrożenia dla środowiska. Próbki pobiera WIOŚ oraz sanepid.
Informujemy, że czoło fali ze ściekami dotrze do Płocka w poniedziałek ok. godziny 5.00 rano. Następnie fala zwolni na Stopniu Wodnym Włocławek i w ciągu kolejnej doby dotrze do Torunia.

 Raz jeszcze przypominamy nasz komunikat:

KOMUNIKAT

Uwaga! Ostrzegamy wszystkich użytkowników wody w Wiśle: kąpiących się, wędkarzy, odpoczywających nad Wisłą, kajakarzy, rolników pobierających wodę do pojenia zwierząt i do nawadniania upraw – o zagrożeniu zanieczyszczeniem wody. Z powodu ponownej awarii kolektorów przesyłowych w Warszawie do Wisły trafiają ścieki z lewobrzeżnej części miasta. Apelujemy aby nie korzystać z wody w rzece od Warszawy do ujścia Wisły.  

 

Wody Polskie

 

Fot. Wody Polskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *