NA SYGNALE

Pośpiech nie popłaca – kolejnych piratów drogowych zatrzymała płocka drogówka

Ponad 120 km/h w terenie zabudowanym tyle pędził kierujący alfą, który wczoraj został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Płocku. I niestety nie on jeden w ten weekend stracił prawo jazdy za ponad dwukrotne przekroczenie ,, 50 ” . Dołączyli do niego inni piraci drogowi, którzy za nic mają obowiązujące ograniczenia prędkości.

Niestety bezustannie na naszych drogach nie brakuje amatorów szybkiej jazdy, którzy zapominają, że nadmierna prędkość jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych.  Pośpiech za kierownicą nie jest wskazany a przekonali się o tym zatrzymani przez płocką drogówkę kierujący, którzy w ten weekend za nadmierną prędkość stracili prawo jazdy.  Wczoraj po południu podczas kontroli prędkości w miejscowości Blichowo, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Płocku zatrzymali kierującego alfą. 38 – latek w terenie zabudowanym pędził z prędkością ponad 120 km/h. Bez stosowania taryfy ulgowej policjanci nałożyli na kierującego wysoki mandat oraz wpisali na jego konto 10 pkt karnych zatrzymując oczywiście 38 – latkowi prawo jazdy.  Kolejnych dwóch amatorów szybkiej jazdy, płoccy policjanci zatrzymali na ulicach miasta. Mężczyźni nie bacząc na obowiązujące ograniczenia prędkości, ponad dwukrotnie przekroczyli dopuszczalną ,, 50” . 25 –latek i starszy o kilkanaście lat płocczanin, będą musieli odpocząć najbliższe 3 miesiące od ,,kierownicy”.

Policjanci przypominają, że pogodna aura i dobre warunki na drogach to nie pretekst to przekraczania dozwolonej prędkości. Apelujemy do kierowców o zachowanie rozwagi!

Uwaga ! Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do 6 miesięcy. Natomiast kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego przystąpienia i zdania egzaminu.

Z ponad dwoma promilami za ,, kółkiem” – nietrzeźwi kierujący wyeliminowani z ruchu

Kara pozbawienia wolności do lat dwóch, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna – takie konsekwencje mogą spotkać zatrzymanych podczas weekendu nietrzeźwych kierujących.

W sobotni poranek podczas patrolu policjanci z płockiej drogówki zatrzymali na terenie gminy Mała Wieś kierującego dacią. Niestety stan trzeźwości mężczyzny budził zastrzeżenia w związku z tym został on poddany badaniu policyjnym alkomatem. Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Urządzenie wykazało blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Takie nieodpowiedzialne zachowanie 48 –latka z powiatu płockiego,  nie znalazło usprawiedliwienia. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy a o jego dalszym losie zdecyduje już sąd.Tego samego dnia tuż przed północą policjanci zostali poinformowani o przypuszczeniach co do trzeźwości wobec kierującego mazdą. Mężczyzna miał poruszać się ulicami miasta pomimo tego, że wcześniej pił alkohol. 56 – latek został zatrzymany kilka minut później przez policjantów na ul. K. Wielkiego. Badanie stanu trzeźwości kierującego mazdą wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie.Nietrzeźwym kierowcom grozi tera kara pozbawienia wolności do lat dwóch, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów  oraz wysoka grzywna. 

PAMIĘTAJMY!! Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne.

 

KMP w Płocku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *