NA SYGNALE

Jechał na służbę. Zatrzymał motorowerzystę z blisko dwoma promilami alkoholu w organizmie

To służba nie praca – za każdym razem podkreślamy te słowa, kiedy policjanci nawet w czasie wolnym od służby reagują na zachowania godzące w bezpieczeństwo innych osób. Udowodnił to już po raz kolejny oficer dyżurny płockiej komendy Policji, który jadąc na służbę zatrzymał motorowerzystę. Podejrzenie, że jest nietrzeźwy potwierdziło badanie stanu trzeźwości. 68 –latek miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie.

W niedzielę wczesnym rankiem jadący na służbę oficer dyżurny płockiej Policji zwrócił uwagę na jadącego motorowerem mężczyznę. Jego  chwiejna jazda ul. Zieloną w Płocku wzbudziła podejrzenia u funkcjonariusza, że może być pod wpływem alkoholu. Natychmiast policjant zatrzymał kierującego i wezwał patrol. Przybyli policjanci zbadali stan trzeźwości 68 – latka. Badanie wykazało blisko dwa promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna zagrażał zarówno swojemu bezpieczeństwu jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego a po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że 68 –latek ma cofnięte uprawnia do kierowania.

To nie pierwszy raz kiedy oficer dyżurny płockiej komendy reaguje na zachowania niezgodne z prawem tym samym zagrażające bezpieczeństwu. Nasz kolega udowodnił po raz kolejny, że służba trwa 24 godziny na dobę.

Przypominamy ! Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

MP Policji w Płocku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *