NA SYGNALE

Trzech kierowców podczas weekendu straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości. Rekordzista ulicami miasta pędził z prędkością 124 km/h.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego płockiej komendy każdej doby stanowczo reagują na niebezpieczne zachowania kierowców na drogach miasta oraz powiatu. Z ruchu eliminują tych kierowców, którzy lekceważąco podchodzą do obowiązujących przepisów a do nich bezwątpienia należą amatorzy szybkiej jazdy. I właśnie podczas tego weekendu kolejnych trzech miłośników szybkiej jazdy straciło prawo jazdy. Rekordzista został zatrzymany do kontroli w Płocku, kiedy pędził swoim bmw z prędkością 124 km/h.

Jak zapowiadali policjanci płockiej drogówki, każdej doby zwracać będą szczególną uwagę na niebezpieczne zachowania kierowców na drodze i nie będą wobec takich kierowców stosować żadnej taryfy ulgowej. Szczególną uwagę policjanci przywiązują do tych wykroczeń, które determinują powstawanie zdarzeń drogowych. Do nich bez wątpienia należy przekraczanie dozwolonej prędkości.Podczas tego weekendu policjanci zatrzymali prawo jazdy aż trzem amatorom szybkiej jazdy. Rekordzista, w piątek wieczorem ulicami Płocka pędził bmw z prędkością 124 km/h. Kolejnych dwóch kierowców, nie dużo wolniej jadących w terenie zabudowanym, zostało zatrzymanych przez policjantów do kontroli w sobotę. Wszyscy trzej kierowcy za ponad dwukrotne przekroczenie „50” w terenie zabudowanym, stracili prawo jazdy. Nie obyło się również bez wysokich mandatów i pkt karnych.

Bezustannie policjanci apelują o zdjęcie nogi z gazu ! Przypominany – to nadmierna prędkość pozbawia Ciebie i innych uczestników  ruchu,  szans na wyjście z ewentualnego zdarzenia bez obrażeń. Szanuj życie swoje i innych !

Zwolnij i żyj ! Na Krajowej Mapie Wypadków ze Skutkiem Śmiertelnym przybywa czarnych pkt – każdy z nich to ludzki dramat … A to zaledwie pierwszy miesiąc wakacji

KMP w Płocku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *