ARTYKUŁYGORĄCY NEWS

Zielone płuca dla Płocka

Po raz kolejny Płock pozyskał dofinansowanie na nasadzenia zieleni na terenie miasta. Płock uzyskał dofinansowanie ze środków samorządu Mazowsza na nowe nasadzenia zieleni. Fundusze mają posłużyć do nasadzeń 65 drzew, 3178 krzewów i 5671 roślin wieloletnich.

Pieniądze, podobnie jak w ubiegłym roku, pochodzą ze środków samorządu województwa mazowieckiego, a dokładnie z Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza.

Umowa została podpisana 8 lipca. Wysokość dofinansowania z budżetu województwa mazowieckiego wynosi 161.323,00 zł, co pokryje połowę kosztów. Drugą część dopłacimy z budżetu Płocka. Aktualnie trwa procedura związana z wyborem wykonawcy.

W ramach zadania „Zielone płuca dla Płocka” planujemy posadzić: 65 drzew, 3178 krzewów i 5671 roślin wieloletnich. Nasadzenia będą realizowane m.in. na osiedlach: Kolegialna, Radziwie, Wyszogrodzka, Dworcowa, Podolszyce Północ, Podolszyce Południe.

Przykładowe gatunki roślin planowane do posadzenia: graby pospolite, kasztanowce czerwone, tawuły gęstokwiatowe, róże okrywowe, sosna górska, winobluszcz pięciolistkowy.

Przypominamy także, że trwa nabór zgłoszeń do czwartej edycji „Drzew Młodych Płocczan”. Akcja polega na upamiętnieniu narodzin dziecka przez posadzenie drzewa.  Do akcji może przystąpić każdy pełnoletni mieszkaniec Płocka, któremu urodziło się dziecko w okresie od 1 czerwca 2019 roku do 1 czerwca 2020 roku. Dla każdego malucha można posadzić 1 drzewo. W tej edycji zostaną posadzone 84 drzewa na terenie kilku osiedli. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie plock.eu. Będzie dostępny do 1 września lub do momentu wyczerpania puli drzew przewidzianych w tym roku do posadzenia w ramach akcji. Do tej pory wpłynęło 25 wniosków. Sadzenie drzew odbędzie się jesienią tego roku – od września do listopada.

Referat Informacji Miejskiej
Urzędu Miasta Płocka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *