ARTYKUŁYKULTURAPOLECANE

Kultura w potrzasku? List otwarty do ludzi dobrej woli

Mili Państwo. Kochani Znajomi. Drodzy Moi. Jest mi to trudno pisać z kilku powodów, ale zebrałam siły w sobie, by zwrócić się do Państwa, do Was z tym oto Apelem.

Jak wiecie panująca pandemia zblokowała wykonywanie zawodu aktora. Wiele teatrów wciąż jeszcze zamkniętych, a scena w teatrze nadal nie jest zbyt bezpieczna. Zresztą wprowadzone ograniczenia nie pozwalają na pełną obsadę miejsc. Dyrektorzy teatrów mówią, że nie daje to im możliwości zarobkowania. Pewnym rozwiązaniem jest Teatr Online. Ale, żeby mógł zaistnieć potrzeba naszego/waszego wsparcia w postaci zakupionych biletów.

W najbliższą niedzielę 21 czerwca o godz. 18 będzie Koncert Online profesora Stanisława Górki, aktora teatralnego, filmowego i telewizyjnego, pedagoga i nauczyciela w AT im. AL. Zelwerowicza. Prof. Stanisław Górka otworzył swe serce dla nas czytając tu na FB nasze wiersze i puentując je pięknymi pieśniami. Czyta też książkę Maurice Maeterlicka „Życie Pszczół”, przepiękną opowieść o tych przesłodkich owadach.

I kiedy dziś usłyszałam z ust profesora, który ze smutkiem w oczach powiedział, że sprzedano na jego koncert 12 biletów w cenie 19,99 PLN – zrobiło mi się wstyd, za siebie, za nas. Na poprzedni koncert wysłałam do Was około 500 zaproszeń. Tym razem sądziłam, że profesor ma tylu znajomych i przyjaciół, że jest to zbyteczne. Ale w tym stanie faktycznym nie mogę nie zabrać głosu i zwrócić się do Was z ogromną prośbą o wsparcie dla człowieka wspaniałego, który całym swoim życiem potwierdza tę miłość i przywiązanie do kultury, do sztuki, do człowieka. Mili moi nie dla siebie proszę, okażcie swoją wielkość i zróbcie ten mały gest, kupując bilet na koncert Profesora Stanisława Górki, bo ten człowiek jest tego wart. Proszę Was Przyjaciół i Znajomych Profesora, Znajomych i Przyjaciół Moich, Waszych Znajomych i Waszych Przyjaciół powielajcie ten Apel, kupujcie bilety i pokażcie, że można zadziałać do dobra kultury, dla uznania wielkiego talentu profesora Stanisława Górki. Sprawcie, by jutro to nie było 12 biletów sprzedanych a 120, a może 1200. Jesteście siłą tego Portalu i potraficie to zrobić! Bardzo Was o to proszę w imieniu nas wszystkich, którym leży na sercu dobro kultury, dobro wspaniałego człowieka.

Z tego miejsca zwracam się do Ministra Kultury o dofinansowanie Teatru Pod Górkę, tak by sztuka docierała do tych, których nie stać może na zakup biletów. Zwracam się do Wszystkich, którzy mają moc sprawczą, by Koncerty Online Profesora Górki zaistniały na stałe w sieci.

Bilety na Koncert można nabyć na platformie Bilety24.pl .

Z poważaniem

Sława Kornacka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *