ARTYKUŁY

Z LĄDU, WODY ORAZ POWIETRZA PŁOCCY POLICJANCI KONTROLUJĄ PRZESTRZEGANIE OBOSTRZEŃ

Codziennym zadaniem płockich policjantów jest nie tylko dbanie o bezpieczeństwo, spokój i porządek publiczny ale również kontrola przestrzegania przez obywateli obostrzeń, których celem jest zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa. 

W zdecydowanej większości mieszkańcy miasta oraz powiatu zdają egzamin z przestrzegania obowiązujących zakazów oraz nakazów. Jednak nie poprzestajemy na apelach ponieważ przestrzeganie zasad bezpieczeństwa pozwoli nam wszystkim na szybszy powrót do nowej rzeczywistości.

Mijają kolejne tygodnie walki z rozprzestrzeniającym się wirusem. Na ulicach miasta spotkać możemy dbających o bezpieczeństwo policjantów w radiowozach oznakowanych oraz policjantów pełniących służbę w patrolach pieszych wraz z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej. Aktywnie w zapobieganiu przestępstw działają płoccy kryminalni. Ponadto na rzece Wiśle policjanci z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego pełnią służbę aby monitorować sytuację również na terenach przywodnych.

W ciągu ostatnich dni policjanci przy pomocy drona, z powietrza monitorowali czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących obostrzeń dotyczących przemieszczania się oraz gromadzenia. Minione tygodnie dają podstawę aby stwierdzić, że zdecydowana większość mieszkańców miasta oraz powiatu stosuję się do obowiązujących zakazów oraz nakazów w tym dotyczących zakrywania ust i nosa. Każdej podjętej przez funkcjonariuszy interwencji związanej z łamaniem zakazów, towarzyszą różne okoliczności. Płoccy policjanci zdroworozsądkowo podchodzą do podjętych interwencji, które w nielicznych przypadkach kończą się mandatami bądź wnioskami do sądu.

Apelujemy o rozsądek ! To od nas wszystkich zależy, kiedy zakończymy walkę z wirusem i wrócimy do nowej rzeczywistości.

Mazowiecka Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *