GORĄCY NEWSNEWSPOLECANE

Apel o ochronę ekspedientek i kasjerek w sklepach spożywczych!

Rośnie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce.  Nie bez powodu słychać wołanie o pomoc zrozpaczonych ekspedientek.

 

Panie Prezydencie, Panie Premierze, Panie Ministrze Zdrowia:
czas na poważne, jednoznaczne, radykalne i natychmiastowe decyzje!

 

Apel o ochronę ekspedientek i kasjerek w sklepach spożywczych!

Wielu z Was robi zakupy w markecie spożywczym lub w sklepie osiedlowym, nie zdając sobie sprawy, jak bardzo narażone są ekspedientki tam pracujące.

Codziennie otacza nas tłum  ludzi, boimy się o nasze życie!

Co prawda wprowadzono zakaz organizowania imprez zbiorowych, jednak to, co dzieje się w wielu sklepach spożywczych, jest przemilczane.

Pracownice czują się lekceważone nie tylko przez klientów, ale również przez pracodawców. Klienci nie stosują się do obowiązujących zasad. Pracodawcy przymykają oko na bezpieczeństwo swoich pracownic. W wielu sklepach spożywczych ekspedientki nie mają rękawiczek ochronnych, nie wspominając już o płynie do dezynfekcji. Życie wszystkich kobiet, zatrudnionych w sklepach spożywczych, jest zagrożone infekcją koronawirusem COVID 19.

Prosimy o reakcję i oficjalny nakaz używania rękawiczek i maseczek ochronnych, by pracownice sklepów spożywczych mogły czuć się w miarę bezpiecznie.

Czas na ogólnopolskie zarządzenie, by właściciele sklepów i marketów spożywczych musieli zakupić każdej pracownicy niezbędne środki, chroniące przed zarażeniem się COVID 19.

Apelujemy, aby wszyscy zatrudniający w sklepach i marketach byli pociągnięci do odpowiedzialności karnej za niedopełnienie obowiązków, wynikających z braku zainteresowania ochroną zdrowia i bezpieczeństwa swoich pracowników, w razie zarażenia się przez nich koronawirusem COVID 19.

Z poważaniem

Pracownicy branży spożywczej

 

Art.nadesłany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *